|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Emma pre HeForShe
Poslal: Kira 19.10.2016, 10:02:34; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Už dlho sme vás neinformovali o Emminých aktivitách v kampani HeForShe, ktorej sa naša obľúbená filmová Hermiona venuje už dva roky. Koncom septembra sa zúčastnila tréningu SheFighter s Linou Khalifeh, ktorá na Strednom východe otvorila prvé štúdio sebaobrany pre ženy. Pred dvomi týždňami vystúpila na charitatívnej akcii s názvom One Young World, ktorá sa konala v kanadskej Ottawe, a kde opäť zdôraznila rovnosť, za ktorú kampaň HeForShe bojuje. Zhruba pred týždňom navštívila Emma štát Malawi, kde sa stretla s prezidentom Mutharikom, ktorý kladie veľký dôraz na rodovú rovnosť vo svojej vláde. Pár dní na to stretla Sophie Trudeau, manželku kanadského ministra, ktorá ju previezla na skútri po meste, ktoré miluje, a ukázala jej, prečo si váži svoju krajinu.
A len pred jedenástimi hodinami Emma uverejnila na svojej facebookovej stránke reč, ktorú predniesla minulý mesiac na oslave druhého výročia HeForShe v MoMA.
Video a fotografie nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Slovenský trailer k Fantastickým zverom
Poslal: micho 17.10.2016, 23:06:40; komentáre (4)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytPresne o mesiac privítame v slovenských kinách očakávaný nový príbeh od J. K. Rowlingovej Fantastické zvery a ich výskyt, ktorý nás vtiahne späť do čarodejníckeho sveta. Dej sa na rozdiel od Harryho Pottera nebude odohrávať v britskej súčasnosti ale niekoľko desaťročí pred Harryho narodením, v Spojených štátoch, keď sa tam znenazdania objaví čarodejník Newt Scamander s kufríkom plných čarových tvorov...

Slovenská premiéra je teda už predo dvermi a to je ten správny čas na to, aby distribučná spoločnosť Continental Film predstavila širokej verejnosti slovenských nečarov (rozumej muklov) dvojminútový dabovaný trailer. V jeho závere si nezabudnite všimnúť oficiálne slovenské logo filmu s dračím "Z" v slove zvery.

-------------------------------------------------

Bez pozvánky
Poslal: Lukinčok 12.10.2016, 22:41:08; komentáre (8)

Stránky » Priori-Incantatem.skNa začiatku jesene pred deviatimi rokmi sa v Dennom Proroku objavila zvláštna novinka. Správa, ktorú návštevníci a čitatelia nášho denníka uvítali všelijako len nie s nadšením. No nemohli sme sa diviť, veď naša stránka bola jednotkou od začiatku jej pôsobenia na poli slovenských a českých informačno-zábavných webov zameraných na knižný a filmový vesmír Harryho Pottera.
Zavedenie pozvánok si ale vyžadovala situácia, pretože dovtedy sa tu až príliš často objavovali čudné stvorenia, ktoré tu reálne ani nechceli byť.
Otočilo sa päť rokov od posledného filmu série a záujem o Harryho Pottera postupne klesá rovnako ako počet žiadostí o pozvánku na našu stránku. Preto sme sa rozhodli urobiť zmenu v registrácii: rušíme pozvánky!

-------------------------------------------------

Fantastické zvery majú ďalšie nové plagáty
Poslal: Kira 12.10.2016, 10:36:05; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytIba nedávno sme vám priniesli nový oficiálny plagát pre očakávaný film Fantastické zvery a ich výskyt a dnes vám ukážeme ďalšie. Všetky hlavné aj menej hlavné postavy sa dočkali svojich vlastných plagátov a dokonca na jednom z nich každý správny fanúšik Harryho Pottera zbadá Dary Smrti. Nájdete ich?
Plagáty nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Jim Kay ilustruje všetkých sedem kníh
Poslal: Kira 7.10.2016, 09:36:40; komentáre (6)

Knihy » HP: Kniha 2 - Tajomná KomnataNa stránke sa nás nájde asi len pár, ktorí majú u seba doma všetky vydania HP kníh aj so svojimi jedinečnými obalmi. No určite ste si mnohí nenechali ujsť prvú časť ilustrovanej edície, ktorú kresbami prebral k životu oceňovaný ilustrátor Jim Kay.
Iba pred tromi dňami sa na pulty kníhkupectiev dostala Tajomná komnata (u nás ju IKAR vydáva v slovenčine 18.10.) a vydavateľstvo Arthur A. Levine Books už oznámilo, že v októbri 2017 sa môžeme všetci tešiť na Väzňa z Azkabanu. Drahí fanúšikovia, urobte si teda na poličkách miesto, pretože vás v priebehu rokov čaká všetkých sedem častí plných fantázie a krásnych ilustrácií.
Video s náhľadom na Tajomnú komnatu a komentármi Jima Kaya si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Filmový koncert Harryho Pottera mieri do NY
Poslal: Kira 5.10.2016, 15:02:25; komentáre (2)

Ostatné » OstatnéVšetkým fanúšikom Harryho Pottera a hudby od Johna Williamsa sa budúci rok na jar naskytne jedinečná možnosť. Sála Radio City Music Hall v New Yorku ožije 31. marca (piatok) a 1. apríla (sobota) 2017 filmom Harry Potter a Kameň mudrcov, ktorý bude sprevádzať koncert živého symfonického orchestru z New Jersey. Diváci si budú môcť pozrieť na veľkom plátne celý film vo vysokom rozlíšení, zatiaľ čo im hudobníci zahrajú každú notu z nezabudnuteľného soundtracku Johna Williamsa. Lístky sú k dispozícii na tejto stránke.
Ak vás však neláka výlet do New Yorku, v pokračovaní nájdete zoznam ďalších miest, kde budete môcť zažiť jedinečný HP koncert.

-------------------------------------------------

Nový trailer a plagát pre Fantastické zvery
Poslal: Kira 29.9.2016, 09:29:27; komentáre (3)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytAko sa nám premiéra filmu Fantastické zvery a ich výskyt blíži, jej tvorcovia sa snažia ukázať, že v novembri sa naozaj máme na čo tešiť. V predchádzajúcich mesiacoch sme mohli vidieť krátke klipy a teaser trailery, no Warner Bros. včera na svojej stránke konečne uverejnili finálny trailer spolu s ďalším novým plagátom.
Zatiaľ čo Anglicko v tom období bojuje s Grindelwaldom, my sa v magickom svete New Yorku ponoríme do kufríka Newta Scamandera, ktorý v sebe skrýva tvory doposiaľ žijúce len v našich predstavách.
Trailer a plagát nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Odpočívajte v pokoji, pán Bayler
Poslal: Kira 27.9.2016, 18:34:39; komentáre (1)

Ostatné » SpomienkaRok 2016 nám zobral ďalšieho herca, ktorý bol pre nás neodmysliteľnou súčasťou sveta Harryho Pottera. Terence Bayler, ktorý v prvej filmovej časti stvárnil slizolinského ducha Krvavého baróna, zomrel vo veku úctyhodných 86 rokov. Počas svojho života sa hereckému umeniu venoval viac ako šesťdesiat rokov a stvárnil mnohé nezabudnuteľné filmové postavy. Väčšina z nás si ho bude najviac pamätať ako Macduffa z filmu Macbeth, ktorý režíroval Roman Polanski, a vďaka jeho spolupráci s britskou komediálnou skupinou Monty Python (najmä v snímke Life of Brian).
Jeho rodine a priateľom želáme úprimnú sústrasť a silu v týchto ťažkých časoch.
Odpočívaj v pokoji, Terence.

-------------------------------------------------

Polnočný predaj v Martinuse
Poslal: Kira 27.9.2016, 11:02:43; komentáre (2)

Stránky » Priori-Incantatem.skKniha Harry Potter a Prekliate dieťa je jednou z najočakávanejších literárnych noviniek, ktoré vychádzajú v roku 2016. Prekladateľka Oľga Kraľovičová, ktorá sa prekladu knižnej série venuje už od tretej časti, si pod svoje krídla vzala aj tento dvojdielny scenár, ktorý vydáva vydavateľstvo IKAR.
Oficiálne sa kniha začne predávať 30. septembra a práve preto organizuje kníhkupectvo Martinus polnočný predaj spojený so sprievodným programom.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Týždenný narodeninový prehľad
Poslal: Kira 26.9.2016, 14:42:56; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Dnes sa k vám znova vraciame s týždenným prehľadom narodenín hercov, postáv a celého tímu, ktorý dopomohol JK Rowling vytvoriť jej magický svet Harryho Pottera. Tento týždeň budeme gratulovať štyrom pánom, z ktorých už, bohužiaľ, dvaja nie sú medzi nami.
Gratulácie nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Panta Rhei znova ožije Harrym Potterom
Poslal: Kira 26.9.2016, 12:11:20; komentáre (0)

Stránky » Priori-Incantatem.skUž to budú takmer dva mesiace, odkedy vyšiel scenár k divadelnej hre, ktorá v londýnskom divadle žne jeden úspech za druhým. Tento príbeh rozpútal medzi fanúšikmi búrlivú diskusiu, no nech už ho považujeme za oficiálne pokračovanie alebo nie, 30. septembra dostanú šancu rozhodnúť sa aj tí, ktorí ho v angličtine nečítali.
Prečo? Pretože presne tento piatok vychádza slovenský preklad Harry Potter a Prekliate dieťa. A ako to bolo aj minule, aj tentokrát si pre nás kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pár prekvapení.
Viac sa dočítate v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Aký je váš Patronus?
Poslal: Kira 22.9.2016, 18:26:22; komentáre (12)

Stránky » PottermoreFanúšikovská stránka Pottermore na Facebooku nás už pár hodín naťahovala s časťami skladačky, ktoré sú súčasťou pohyblivej animácie na oficiálnom webe. A čo sa za obrázkami a krátkymi videami skrýva? Mnohí z nás určite hádali správne, ale pre tých, čo vlastne absolútne netušia, o čo ide - uvažovali ste niekedy o tom, akú podobu by mal váš Patronus? Teraz to môžete zistiť priamo na tomto linku! Čo k tomu potrebujete? Prihlásiť sa na Pottermore. Zabudli ste na vaše prihlasovacie údaje alebo ste nikdy na Pottermore neboli? Nevadí, pokojne sa zaregistrujte a nezabudnite sa potom do komentárov pochváliť, aký tvor je vaším ochrancom pred dementormi.
Sústreďte sa na jednu silnú, šťastnú spomienku a Expecto Patronum!

Zdroj: Facebook

-------------------------------------------------

Dan a Clémence na premiére filmu Imperium
Poslal: Kira 20.9.2016, 12:48:12; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Daniel Radcliffe a tehotná Clémence Poésy (Fleur Delacour) sa stretli na 41. výročí festivalu amerického filmu vo francúzskom Deauville, kde si spoločne pozreli premiéru Danovej poslednej drámy Imperium.
Clémence najprv odovzdala Danielovi cenu Hollywood Rising Star a potom bok po boku zapózovali pred plátnom, kde sa mal premietať film.
Fotky z červeného koberca nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Anthony Boyle o Cursed Child
Poslal: Kira 14.9.2016, 10:43:26; komentáre (9)

Ostatné » OstatnéAnthony Boyle, ktorému sa posledné dni dostáva nadšenej kritiky za jeho stvárnenie Scorpiusa Malfoya v divadelnej hre Harry Potter and the Cursed Child (po slovensky HP a Prekliate dieťa), nedávno prehovoril o tom, ako sa uchádzal o rolu syna Draca Malfoya, a čo všetko sa zatiaľ naučil od svojho slizolinského alter-ega.
Celý rozhovor spolu s fotkami nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Harry Potter výstava mieri do Holandska
Poslal: Kira 13.9.2016, 13:32:28; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéWarner Bros. oznámili, že nasledujúca zastávka výstavy Harry Potter: The Exhibition bude v holandskom meste Utrecht v komplexe CineMec. Pôjde o prvú HP výstavu naplánovanú na budúci rok, ktorá bude oficiálne otvorená každý deň od 11. februára do 30. júna 2017. Výstava sa momentálne nachádza v Bruseli.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-16 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Ako sa vám páči nová kniha z čarodejníckeho prostredia "Harry Potter a Prekliate dieťa"?

Veľmi príjemne ma prekvapila.
10% (16)

Pôvodná séria bola lepšia, ale dalo sa to čítať.
19% (29)

Kniha ma sklamala, z toho námetu sa dalo vyťažiť oveľa viac.
9% (14)

Ešte ju nemám prečítanú.
62% (95)

Hlasovalo: 154 ľudí
TOP NOVINKA

Jim Kay ilustruje všetkých sedem kníh
Na stránke sa nás nájde asi len pár, ktorí majú u seba doma všetky vydania HP kníh aj so svojimi jedinečnými obalmi. No určite ste si mnohí nenechali ujsť prvú časť ilustrovanej edície, ktorú kresbami prebral k životu oceňovaný ilustrátor Jim Kay. Iba pred tromi dňami sa na pulty kníhkupectiev dostala Tajomná komnata (u nás ju IKAR vydáva v slovenčine 18.10.) a vydavateľstvo Arthur A. Levine Books už oznámilo, že v októbri 2017 sa môžeme všetci tešiť na Väzňa z Azkabanu. Drahí fanúšikovia, ...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Michaela Burdová:
Posolstvo jednorožcov - Strážcovia dobra

Vydajte sa za dobrodružstvom do Lilandgarie, krajiny posvät- ných jednorožcov!
Jednorožce sú stelesnením dobra, a kým sú pohromade, nemá zlo šancu. Jeden z jed- norožcov sa však oddelí od stáda, a tým je dobro naruše- né. Ničomný čarodejník Valgar chce ovládnuť celú Lilandga- riu. Vypustí z temnoty hrozné netvory a snaží sa nájsť stra- teného jednorožca, aby zničil dobro raz a navždy, a oslobo- dil z hlbín pekla najmocnej- šieho démona všetkých čias Golroga. Do Lilandgarie sa pre- to vracajú elfovia, aby pomo- hli zachrániť dobro a opäť na- stoliť rovnováhu sveta.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 75
Bystrohlav 74
Bifľomor 71
Slizolin 72
Spolu: 292
FAKTY
Na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej nefunguje žiadna elektronika.
CITÁTY
Máme zrejme veľmi rozdielne názory na to, kto robí hanbu svojmu čarodejníckemu menu.

pán Weasley
HP2: Tajomná Komnata
(kap. 4, str. 70)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter